12 s p o l e č e n s k á a k c e

21. srpna 2015 v 19:49 | Joy |  KATE

"Panebože, Tony, zpomal!" zakřičel Rogers, když se už podruhé praštil hlavou do okýnka našeho malinkého, ale nevídaně rychlého auta. Natasha se rychle ztratila v provozu a nám nezbývalo doufat, než že jsme ji předjeli a nevšimli si jejího červeného nablýskaného Porsche.
"Jste všichni připoutaní?" zeptala jsem se a přejela jejich pásy rychlým pohledem.
"Tady pásy nepomůžou, to je na doktora!" oponoval Steve a potřetí se praštil do hlavy. Oh, takové agresivní vtípky.
"Vidím ji!" vykřikl nadšeně Tony a sešlápl plyn až na podlahu.
"Zapomněl si na oxid dusný!" Řekla jsem a zasmála se oné představě, že by chtěl jet ještě rychleji za pomocí Nitra. Ovšem k hrůze všech přítomných odklopil vršek na volantu, pod kterým svítilo modré tlačítko s nápisem N2O.
"Ne!" ozval se sborový výkřik, ale byli jsme umlčeni tlakem, který nás všechny zatlačil do sedaček.
***
Když jsme zastavili, věděla jsem dvě věci. Za prvé, Natashu jsme nepředjeli. A za druhé, už nikdy nesednu do auta s Tonym za volantem. Malátně jsem vylezla z auta, div jsem se nepřerazila o patník a chvilku přemáhala nutkání zvracet.
"Úsměv, Kate," řekla Pepper s nově nasazeným úsměvem. Co tím myslí? Odpověď přišla o vteřinu později, kdy se kolem mě začalo blýskat. Fotoaparáty mě zabíraly ze všech úhlů a jediné, co mě od nich oddělovalo, byla látková páska mezi zlatými sloupky. Udiveně jsem celý prostor přejela pohledem. Přede mnou se táhl krásný červený koberec a mizel v otevřených zlatých dveřích velkého hotelu, který dokonale doplňoval elegantní páry vstupující dovnitř.
Červený koberec. Já půjdu po červeném koberci. Nemohla jsem tomu uvěřit. Já? Pochybná holka ze strip klubu? Ne.
Poslechla jsem Pepper a nasadila zářivý úsměv, který jsem nemusela ani moc předstírat. Tady jsem děkovala přírodě, že mi nadělila schopnost radovat se zčistajasna naprosto upřímně.
Skupinka složená z usmívající se Natashy, nedočkavého Thora, ležérně postávajícího Bannera a lhostejně se tvářícího Bartona, už postávala před vchodem a čekali, až se k nim připojíme. Znovu mě vykolejily jejich obleky.
"Říkal jsi, že je to mejdan!" obvinila jsem Tonyho, který byl zřejmě ve své kůži, mával na všechny strany, vykřikoval odpovědi na některé novináře. Otázky se často týkaly mě.
Vešli jsme dovnitř, těsně za mými zády jsem cítila Rogerse. Uvnitř postával dav lidí ve večerních róbách a oblecích, u kterých si ani netroufám odhadnout cenu.
"Ono to stejně končí stejně," zasmál se Tony, když odpovídal na mou otázku, která už málem upadla v zapomnění. Elegantně, jako pár, došli s Pepper k nezajímavě vyhlížející skupině a začali si povídat.
Kde jsem se to sakra ocitla?
"Je to charitativní akce, kde se celebrity dohadují, kdo daroval víc." Vyděšeně jsem se otočila, kdo mi to zašeptal do ucha. Stála za mnou blondýna s podivně pokorným postojem. Jakoby se chtěla nenápadně vetřít do mé přítomnosti.
"Jsem Christine," představila se a potřásla mi rukou. "Jsem reportérka. Dělám tady rozhovory s hosty."
"Těší mě. Jsem Kate Mosley," oplatila jsem jí trochu nejistý úsměv, protože jsem netušila, co by po mně mohla chtít.
"Nevadilo by ti, kdybych se tě zeptala na pár otázek?" Zeptala se a tak nějak divně se zakroutila, což mě asi mělo přesvědčit, jak nepříjemné jí je otravovat mě během večera. Bylo to divadlo, chtěla ze mě dostat co nejvíc a to s velkou radostí.
"Jistě," přistoupila jsem na její etickou hru a poodstoupila od našeho hloučku, aby mě mohla v klidu vyslechnout.
"Takže, kolik ti je Kate?" zeptala se tak na úvod, aby mě trochu uvolnila. Dělají to tak i na policii.
"Je mi sedmnáct, narodila jsem se 15. Července."
Projela si svoje otázky, ale jsem si jistá, že ví nazpaměť, co tam má.
"Jak dlouho se znáš s Tonym?"
Zapřemýšlela jsem. "Už to budou asi tři týdny."
Překvapeně na mě koukla. Co si myslela, že ho znám od mala nebo co? Nemám s otcem prostě ten typický vztah, ovšem zamilovala jsem si ho už během těch několika dní.
"Jaký máš vztah s Pepper?"
"Pepper je ten nejmilejší člověk, kterého jsem kdy potkala. Už od prvního dne se ke mně chovala s doširoka otevřenou náručí," řekla jsem a ohlédla se směrem, kde Pepper stála a usmála se na ni. Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale kdybych na to přišlo, postavila bych se mezi ni a kulku.
"Bydlíš u Tonyho s Pepper? Žije se ti tam dobře?" zeptala se a vtrhla tak do mé úvahové chvilky.
"Jo, mají to tam opravdu nádherné. Tam se ani špatně žít nedá," řekla jsem a lehce se zasmála, ona na to reagovala dychtivým zapisováním poznámek.
"Zhruba před dvaceti dny Tony opouštěl nemocnici se dvěma dívkami. Bylas to ty?"
"Ano, s mojí kamarádkou. Praštila jsem se do hlavy a omdlela jsem," řekla jsem jí to na rovinu, ať už to máme za sebou.
"Co tvoje matka?" Zeptala se a mě rázem zamrzl úsměv na rtech, šla na to pěknou oklikou, ale já na tohle téma neměla co přispět.
"Chtistine!" Zvolal za mnou kdosi na pozdrav, znatelně nepřívětivě. Ozvaly se rychlé kroky naším směrem a černé vlasy mi proletěly kolem hlavy.
"Tony!" Netvářila se překvapeně, spíš, jakoby s tím celou dobu počítala. "Zrovna dělám rozhovor s Kate, třeba bys mohl…"
"To asi nepůjde, zrovna jsem našel známého, kterého musím Kate nutně představit. Rád jsem tě viděl, Christine." Otočil se a rukou mě lehce tlačil do zad, abych šla správným směrem.
"Komu mně chceš představit?" chtěla jsem vědět, ale vypadalo to, že se to každou chvíli dozvím sama, tak proč mi odpovídat. Jasně, nebav se se mnou. Proč ne?
Cupkala jsem vedle něj na svých vysokých botách, ale i tak jsem byla menší než on, což bylo jenom dobře. Protlačil mě volným prostorem mezi znuděnými hosty, které jsem nikdy neviděla ani o nich neslyšela. Tolik k nedávnému výroku, že tu bude plno slavných lidí.
Došli jsme až na druhou stranu enormního sálu, kde postávala skupinka v uniformách, nejspíš zastupující armádní příspěvek.
"Kate, tohle je Rhodey. Rhodey, Kate," představil nás a zasmál se, jakoby už si pár skleniček dal.
"Těší mě, James Rhodes," opravil Tonyho, ale zdálo se, že je na takový způsob představování zvyklý.

"Kate," řekla jsem prostě a usmála se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama