23 d v a

30. srpna 2015 v 15:59 | Joy |  KATE

Už je to přesně dva roky, co Kate vypnula kameru.
SHIELD se ji snažil najít, Hillová zjistila, že jsou v New Yorku, ale z Kalifornie to bylo příliš daleko a všichni už byli dávno pryč. A Fury trval na tom, že obyčejné agenty na smrt posílat nebude.
Místnost, která byla vidět na kameře, byla celá spálená, takže plán pravděpodobně vyšel. Armáda se nejspíš rozutekla a laboratoře byly vyklizeny.
Všichni byli hodně zmatení, a když jsem jim vysvětlil, jak to s Kate vlastně je, její šupiny i minulost, nejednou mi to vyčetli. Každý se potom zaměřil na ochranu svých blízkých, Thorovi s Jane se narodila holčička, pojmenovali ji Lillith Kate Foster, teď je jí něco okolo roku. Já s Pepper jsme se přestěhovali na ostrov, kde není signál ani nic podobně nebezpečného. Je tam s námi i Parker, jeho matka zemřela při autonehodě, která rozhodně nebyla nehoda, věděl jsem, že za to mohla Janine. Nebo aspoň rozkaz, který před svou smrtí vydala.
Parkerovi je devět a je mi až děsivě podobný, ovšem Pepper s tím nemá nejmenší problém. Nejde ji nemilovat.
Natasha se s ostatními vypařila a už rok jsem o nich neslyšel. Zdálo se, že je vše v klidu, nikdo známý mi už neumřel.
Rogers se dlouho vztekal, stejně jako já, chtěl Kate hledat, ale Fury nás donutil odejít do ústraní.
Teď kráčím písečnou pláží v mokrých bermudách a zamyšleně koukám do moře, už je to tak dlouho a přesto se každé ráno cítím, jakoby kousek mě umřel. Jistě směju se, dělám si z Parkera legraci a lebedím si na pláži s Pepper, ale přesto se hluboko uvnitř cítím provinile. Já si tady lebedím a ona ne. Od záchvatů úzkosti mě drží jenom Pepper s Parkerem. Nikdy se mi nestalo, abych se za tak krátký čas na někoho tak hrozně moc upnul. Kate se prostě uměla dostat lidem pod kůži.
"Tati!" ozval se z dálky křik běžícího Parkera, nesl v ruce síť a v ní velkou rybu.
"Cos to ulovil prcku?" řekl jsem lehkovážným tónem, abych mu do života nevnesl ještě víc depresivních pohledů.
"Fakt obrovskou rybu!" zavýskl nadšeně a přišel mi ji ukázat. Sice trochu přeháněl, nebyla velká ani jako moje předloktí, ale uznale jsem nad ní pokýval a okomentoval, než jsem ho poslal do domu, aby ji Pepper mohla upéct. Následoval jsem ho po cestičce mezi palmami a vešel do krásného bílého domu, ze kterého vedly prosklené dveře na všechny světové strany.
Pepper stála u linky a zamračeně se koukala z okna.
"Děje se něco?" zeptal jsem se a zezadu ji obejmul kolem pasu.
"Asi ne, jenom tam v dálce..." nedořekla a znovu se pokusila zaostřit na cosi v dáli.
Popadl jsem dalekohled z parapetu a zadíval se na obzor. Plula tam černošedá velká loď a neochvějně mířila naším směrem. Na jejím boku byl slabě viditelný nápis.
S.H.I.E.L.D.
**Rogers**
Vzbudil jsem se a chytil se za hlavu. Třeštilo mi v ní tak silně, že jsem se neudržel a bolestí zabručel do polštáře. Na včerejšek si vůbec nevzpomínám, ale pravděpodobně jsem dělal to, co každý pátek za poslední měsíc. Vyrazil jsem do jediného klubu v tomto městečku. V Blakstonevillu není ani jedna kamera, perfektní volba pro skrývání. A navíc tu žije tak.. deset lidí?
Po několika neúspěšných pokusech se opít běžným způsobem jsem si nechal namíchat drink s šíleným názvem. Byl to snad 100% alkohol a nějaké další svinstvo. Normálně bych se toho ani prstem nedotknul, ale už jsem zoufalý. Nejdřív Kate, kterou jsem ani po dvou letech z hlavy nevyhnal, potom se mým dvěma známým stane tak nepravděpodobná nehoda, až je to k smíchu. Ostatní jsem neviděl ani nevím.
Otočil jsem se na druhý bok, abych trochu uvolnil své přeležené rameno. No, řekněme, že jsem se docela lekl. Trošičku, ale fakt. Vedle mě ležela úplně nahá žena, dlouhé hnědé vlasy se jí ve vlnkách obtáčely kolem paží a zad. Na vteřinu jsem měl pocit, že je to Kate a zrudnul jsem, ale pak jsem si vzpomněl, že to není možné. Kate je přece mrtvá. Koukl jsem se pod svou deku a s hrůzou zjistil, že nejsem oblečený. Sakra! Rudý, jako po týdnu na Kubě bez opalovacího krému, jsem vylezl zabalený do deky až po krk a urychleně, než se vzbudí, jsem se chtěl obléct.
"Co to děláš?" zabručela, když jsem ji hlasitým, neúmyslným, třísknutím dveří skříně vzbudil.
"Já..." chtěl jsem se jí omluvit a nějak zjistit, co dělá v mojí posteli, ale uslyšel jsem bouchnutí vchodových dveří. Vyplašeně jsem se přikrčil a v dečce se odplížil do kuchyně, čekal jsem jednoho z těch ošupinovaných monster a po cestě těžce litoval, že jsem si nevzal aspoň kalhoty, ale stála tam královsky se bavící Natasha. Přejela moje přikrčené tělo posměšným pohledem a zastavila se na mojí hrudi, kde jsem si křečovitě držel deku.
"Co tu děláš?" položil jsem otázku, kterou mám v plánu dneska ještě aspoň jednou zopakovat.
"Těžká noc?" zasmála se chraplavě a pohodila zrzavým culíkem.
"Já nevím. Co se děje?" Dorážel jsem na ni, abych odvedl řeč jinam.
"Unesli Jane i Lilith," řekla rázem opět smrtelně vážná.
"Cože?!" vykřikl jsem zděšeně a doufal, že teď nevyleze ta holka z ložnice, nesnesl bych ty řeči po cestě.
"Musíme jít, obleč se a za minutu venku, Fury povolal všechny."
**Parker**
Loď vypustila člun, ze kterého vystoupil černošský pirát. Lekl jsem se, protože jsem si byl jistý, že nás přepadli piráti a teď nás zabijí. Pepper i Tony byli ve strnulém klidu.
"Tony, Pepper, rád vás zase vidím. I tebe Parkere," ozval se přátelsky piráta a všechny nás přejel pohledem.
"Co tak strašného se stalo, že musíte prozradit naši polohu? Jsem si jistý, že vás sledují a už jsou na cestě sem," zavrčel na něj naštvaně táta. Ty, co nás chtějí najít, zmiňoval poměrně často. Nějak to souviselo s jeho bývalou přítelkyní a nějakým posmrtným rozkazem, nebo co.
"Jde o to, co řekla Kate před dvěma lety. Jane a Lilith," řekl jen. To oběma dospělým stačilo a s napjatými výrazy se nechali odvézt na velkou černou loď.
Posadili nás do velké zasedací místnosti, a když bylo vše OK, loď vzlétla. Nemohla jsem tomu uvěřit! Nahrnul jsem se před okno a sledoval, jak nabíráme výšku.
Do místnosti se pomalu trousili lidé, nejdříve nějací lidé v černých oblecích, pán, který měl neskutečně velké kalhoty, paní s oranžovým culíkem, která na mě mrkla, a za ní Kapitán Amerika! Byl jsem tady s Avengers! Věděl jsem, že je táta Iron man, ale ani ve snu mě nenapadlo, že uvidím i ostatní!
Přikradl jsem se k nim a poslouchal, co říkají.
"Mají Jane i Lillith, Thor je už na cestě. Je dost rozhozený," oznámila všem přítomným paní, kterou pirát oslovil jako Hillová.
"Kde jsou?" chtěl vědět Tony.
"V New Yorku, v jednom z mrakodrapů," oznámil pirát.
"Takže jedeme pro ně," shrnul si to Kapitán.
"Ano, ale pořád jsou zde lidé z šupin, Hillová vám na ně potom dá speciální výbavu," řekl černý pán a koukl na mě jedním okem.
"Půjdete dovnitř všichni, jediný nehlídaný přístup je ze střechy, podle všeho jsou pouze pár metrů pod ní," dirigoval všechny dál pan pirát a ukazoval jim mapy a nějaká videa.
"Kdy začínáme?" zeptal se Tony a se založenýma rukama si prohlížel mapu.

"Teď."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama