09 n e m o c n i c e

21. srpna 2015 v 19:43 | Joy |  KATE

V nemocnici bylo plno, seděli jsme namačkaní na tvrdé lavici, obloženi asi šesti dalšími lidmi. Je dvacet minut po sedmé a stále jsme se nedostali dovnitř. Na to, kolik má Tony peněz bych řekla, že bude mít soukromého doktora, ale darovanému koni na zuby nehleď.
"Kate Mosley?" zakřičela sestra z druhé strany chodby. Vystřelila jsem zároveň s nějakou babičkou, která si kdoví proč myslela, že je Kate Mosley. O chodítku spěchala ke dveřím, ale než tam stihla doťapkat, dvěma skoky jsem ji předběhla a skoro vběhla do ordinace. Steve se tvářil nejistě, nejradši by tu babičku pustil, ale to by musel pustit celou čekárnu a na jeho správňacké činy zrovna není vhodné místo. S jeho přístupem bychom čekali snad až do večera.
"Jdu na přerovnání stehů," oznámila jsem šťastně, protože jsem tak trochu doufala, že mi na to dá nějakou zázračnou mast, aby mě to přestalo svědit.
Skočila jsem rozverně na lůžko a čekala, dokud ke mně nepřijde plešatý doktor s tenkými brýlemi. Na bradě se mu tvořila jakási nevzhledná bradka a myslím, že ten velký tmavý flek na spánku by si měl nechat vyšetřit na kožním.
"Jistě," řekne znuděně doktor. "A vy jste kdo?" Otázku namířil na Rogerse, který mě sledoval se založenými pažemi.
"Do ordinace se s doprovodem nechodí," oznámil mu stroze doktor a Steve už se měl k odchodu, ale já tu nechtěla být sama. Najednou mě přepadl pocit, že kdyby odešel, už ho nikdy neuvidím, ani jeho ani Tonyho s Pepper. Třeba ani Lissu a už nikdy nepokecám s JARVEM!
"Ne! Vy ho nepoznáváte? To je přece Kapitán Amerika, je tu se mnou jako dozor. Kdyby odešel, mohla by se zde stát… nehoda," řekla jsem a blýskla po něm očima. Steve převrátil oči, a to, milí přátelé, jsem viděla periferním viděním na pět metrů.
Doktor si nás oba chvilku měřil, načež polknul. "Jistě." Očividně Kapitána poznal.
Vítězně jsem se usmála, ale jenom na chvilku, protože ke mně doktor zamířil s nůžkami. Netušila, jsem, že už dneska budeme stříhat. Polkla jsem, vzduchem zaznělo slabé cvak cvak, načež bylo hotovo.
"Se zbytkem si přijdete za týden," oznámil mi pomalým hlasem, který naprosto kontrastoval s jeho ostražitým pohledem, který jsem si vysloužila svou scénkou před chvílí.
Pomalu přešel k počítači a projel si seznam zranění, která byla sepsána ten den, kdy jsem si schrupla v nemocnici.
"Podívám se na to zranění na třetím žebru, prosím vyhrňte si tričko," řekl mi a posunul si sklíčka výš na nos.
Rychle jsem zamrkala a koukla po Stevovi, který vypadal překvapeně. Jasně, nebylo to nic extra, vyhrnout si tričko, byl to slabý odvar toho vysvlékání z plavek, ale přeci jen...
"Otočím se," řekl prostě a už se chtěl obrátit, když doktor vykřikl.
"Ne!" Všichni včetně sestry jsme se na něj překvapeně otočili. "Dívejte se, jen ať je tu… bezpečno."
Tak tedy všichni zase zírali na moje polonahé tělo. Rogers mi koukal na obličej a vlasy, ale vím, že se snažil nekoukat níž. Byl rudý jak cherry rajčátko. Navíc by to bylo pod jeho úroveň. Šití jsem měla naštěstí na zádech, takže jsem si nemusela sundávat podprsenku. Ovšem jizva mi tam už asi zůstane, doma jsem napočítala přes patnácz stehů. Docela řádný šrám.
"Smím vědět, jak se vám toto zranění přihodilo?" Zeptal se doktor nebezpečným hlasem a podezřívavě se podíval na Rogerse.
"Ne," odbyla jsem ho podrážděně a předběhla tak Stevovo zmatečné vyjasňování.
***
"Takže, co teď?" chtěla jsem vědět, když jsme dorazili před dům a oba sesedli z motorky.
"Musím jet, mám práci," řekl odtažitě a opět nasedl na motorku.
"Aha," řekla jsem lehce smutně. Nevím, co jsem si myslela. Že tady se mnou zůstane, dokud se mí opatrovníci nevrátí? Že si uděláme piknik a večer sjedeme do města? Cítila jsem se naivní a nechtěná.
"Tony s Pepper se vrátí asi za týden. Ještě tě někdo z nás přijde zkontrolovat, tak se nenech chytit," šibalsky se usměje.
Usmála jsem se, ale pak mi něco došlo. "Z vás? Kolik vás je?"
"Myslelas, že jsem jediný hrdina, co se zná s tvým otcem?" zasmál se a nastartoval.
Koukala jsem na něj trochu zmateně.
"Rád jsem tě poznal, Kate."

Odjel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama